دسته‌بندی نشده

نور ماوراء بنفش UV برای ضدعفونی

سال هاست که از نور ماوراء بنفش UV برای ضدعفونی محصولات پزشکی و غیرپزشکی مورد استفاده می گیرد، یکی از راه های عملی که از دیرباز جهت جلوگیری از شیوع بیشتر عفونت مورد استفاده قرار می‌گرفته اما با شیوع کووید ۱۹ در دنیا استفاده از لامپ های UV نور ماوراء بنفش بیشتر مورد توجه قرار گرفته چراکه می‌تواند انواع ویروس را از بین ببرد، از همین رو بیشتر کشورهای پیشرفته برای ضدعفونی محیط و سطوح در مکان های عمومی از این فناوری استفاده می کنند و مدل های کوچک و قابل حمل بسیار زیادی برای استفاده در منزل و محل کار عرضه شده است، شما نیز امروزه در ایران می توانید از دستگاه ضدعفونی کننده محیط ارن برای ضدعفونی منزل و محل کار خود استفاده کنید.

دستگاه ضدعفونی کننده محیط ارن ۱۹ (Aren19) با استفاده از نور ماوراء بنفش میکروب کش و یک ضدعفونی کننده قوی است که میکروارگانیسم ها را با از بین برده و باعث غیرفعال شدن اسیدهای نوکلئیک در سلول می شود که این موضوع سبب می شود DNA و RNA سلول مختل شده و از بین برود، بر اساس اطلاعات موجود نور ماوراء بنفش با طول موج ۲۰۰-۲۸۰ نانومتر بیشترین خاصیت میکروب کشی را دارا می باشد. علاوه بر این اکسیژن می تواند انرژی را از اشعه ماوراء بنفش جذب کند و اوزون را جهت ضدعفونی تشکیل دهد.

کرونا ویروس نوعی ویروس تک رشته ای RNV و مشابه ویروس سارس است که بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی سارس نشان می دهد که این نوع ویروس نسبت به تابش گرما و نور UVC بسیار حساس است و هنگام قرار گرفتن در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش قوی تر از μw/cm۲۹۰ تقلیل رفته و از بین می رود؛ بنابراین با توجه به طول موج دستگاه ضدعفونی کننده محیط ارن ۱۹ این دستگاه قادر به از بین بردن کرونا ویروس جدید می باشد.

ا توجه به ابعاد مناسب و کوچک دستگاه ضدعفونی کننده محیط ارن ۱۹ شما می توانید از آن در منزل، محل کار و یا به هنگام مسافرت از آن به راحتی  استفاده کنید. این تکنولوژی برای ضدعفونی کردن تمامی سطوح حتی وسایلی که نمی توان با استفاده از محلول های ضدعفونی آنها را ضدعفونی کرد استفاده نمایید دستگاه هایی به مانند، فرش، مبلمان، تلفن های همراه، کنترل تلویزیون، کیبورد، شیر آب، اسباب بازی و …مناسب است این تکنولوژی  بدون آسیب رساندن ‌به آنها می تواند به سرعت و به طور موثر عمل استریل کردن را انجام دهد

 

1 دیدگاه در “نور ماوراء بنفش UV برای ضدعفونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *